DLACZEGO POTRZEBNY MI TRENER PERSONALNY?
Trener personalny ustali program treningowy tylko dla Ciebie, dostosowany do Twoich możliwości i ograniczeń. Dobierze odpowiednią formę treningową, intensywność, częstotliwość. Przede wszystkim zadba również o prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń i zabezpieczy Cię przed kontuzjami. Dzięki temu możliwie szybko zrealizujesz swe cele.
DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ Z TRENEREM PERSONALNYM?
Trener personalny zadba o dostosowanie treningu do Twoich potrzeb. Zapewni prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń, a dodatkowo zmotywuję Cię do podejmowania kolejnych wyzwań i przekraczania swoich granic. Trener personalny koncentruje się tylko na Tobie i dba o Twoje zdrowie. Trening taki jest bardziej efektywny i daje szybsze efekty.
uczymy się poprawnej techniki ćwiczenia.
jesteśmy zmotywowani do intensywnej pracy
trener przygotowuje dla nas personalny plan ćwiczeń
ćwiczymy z odpowiednią intensywnością
zalety:
Bezpieczna technika ćwiczeń
Chodząc na siłownię na własną rękę, możemy niechcący zrobić sobie krzywdę. Choć pracownicy są przeszkoleni jeśli chodzi o obsługę większości sprzętów, bardzo często ilość klientów po prostu nie pozwala im zająć się każdą osobą. Trener personalny zajmuje się tylko osobą, dla której prowadzi aktualną sesję, co oznacza że może poświęcić maksimum swojej uwagi.
Jednocześnie, duża wiedza oraz doświadczenie pozwalają na korygowanie ewentualnych błędów podczas treningu i tym samym ryzyko ewentualnych urazów, które potencjalnie mogłyby pojawić się podczas samodzielnego treningu, jest niwelowane.
Łatwiejsze określenie celu
Trening osobisty zdecydowanie ułatwia również określenie celu i dążenie do niego. Ustalając z trenerem personalnym, czy chodzi nam o wyrzeźbienie sylwetki, czy może zgubienie kilku kilogramów, możemy jednocześnie ukierunkować ćwiczenia tak, by dążyć do celu w możliwie skuteczny sposób. Przed rozpoczęciem pierwszej sesji treningowej, zawsze przeprowadzana jest z ćwiczącym rozmowa, podczas której określane są bezpieczne i zdrowe ramy czasowe dla osiągnięcia wskazanego celu.
Warto pamiętać, że ustalony z góry cel i wizualizowanie go, ale również świadomość, co trzeba zrobić, by go osiągnąć, zdecydowanie ułatwia skuteczne redukowanie masy ciała lub rzeźbienie sylwetki – w zależności od tego, na czym zależy trenującemu.
Większa motywacja
Decyzja podjęta: karnet na siłownię zakupiony, podobnie zresztą jak strój sportowy. Teraz rozpoczniesz regularne treningi i z pewnością ich nie przerwiesz? Być może tak i ze szczerego serca Ci tego życzymy. Jednak wiemy z doświadczenia, że w zdecydowanej większości przypadków coś zawsze stanie na przeszkodzie: awaria samochodu, trudny dzień w pracy, nie najlepsza pogoda, spotkanie ze znajomymi… Dotarcie na siłownię staje się wyjątkowo trudne!
Trening osobisty oznacza, że na siłowni ktoś czeka. To zwiększa motywację do pojawienia się w umówionym miejscu. Dla jednych podstawowym motorem napędowym jest niechęć do zawiedzenia innej osoby, dla innych – główną kwestią jest ta finansowa: w końcu trening jest już opłacony, szkoda nie skorzystać. Bez względu jednak na motywację, efekt jest jeden: na spotkania z trenerem personalnym docieramy zdecydowanie łatwiej niż na samodzielne treningi.
Podejście dopasowane do potrzeb
Trener personalny po przeprowadzeniu wywiadu jest w stanie dopasować ćwiczenia do potrzeb klienta. Jednak to nie jedyna kwestia, w której można pozwolić sobie na elastyczność: trener osobisty dobierze także częstotliwość spotkań oraz godziny treningów do indywidualnego planu dnia każdego trenującego. Co za tym idzie – ryzyko niestawienia się na umówionym spotkaniu jest niewielkie: w końcu dzień, jak i sama pora, są dopasowane do naszych potrzeb!
Efekty widoczne gołym okiem
Treningi z osobistym trenerem mają także jeszcze jedną zaletę, której wręcz nie da się przecenić: są po prostu skuteczne. Dzięki wiedzy trener dopasowuje ćwiczenia do potrzeb klienta tak, że pierwsze efekty stają się dostrzegalne w bardzo krótkim czasie. To dodatkowo zwiększa motywację!
Trening personalny na siłowni – ile razy w tygodniu?
Przed rozpoczęciem treningów personalnych na siłowni trener przeprowadza wywiad. Dowiaduje się na nim więcej o przebytych kontuzjach, przewlekłych chorobach, oczekiwanych rezultatach oraz fizycznych możliwościach. Po ułożeniu treningu czas na rozpoczęcie sesji treningowych. Ich częstotliwość zależna jest od wielu czynników, na przykład Twojego budżetu, ale też ilości czasu, jaką możesz poświęcić na trenowanie. W dużej mierze zależy też od samego trenera, który doradzi Ci, jaka liczba spotkań umożliwi zrealizowanie celów. Ile razy w tygodniu trening personalny powinien być przeprowadzony, żeby uzyskać oczekiwane rezultaty?
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Jeden trening trwa około godziny. Nie każdy może poświęcić taką ilość czasu na ćwiczenia kilka razy w tygodniu.
3-4 treningi personalne w tygodniu to optymalna liczba spotkań, które pozwolą na sprawne rzeźbienie sylwetki pod okiem specjalisty.
Tutaj możesz poznać dokładną ofertę: treningu dla kobiet oraz dla męźczyzn lub skontaktuj się gdy masz jakiekolwiek pytania